Fluke – Fluke I173X-FLEX1500 iFlex Flexible Current Probe 1500A, 12″
ACCESSORIES
⍾
>15
Browse CURRENT PROBES catalog
Downloads
Related in
Current Probes
⍾ Page 1
« Prev page
Next page »
Product details
Add to RFQ
Fluke U1500S High Voltage Differential Probe, 1500 V - Fluke
Built for accuracy and portability, this sensor allows for safe connections to DC bus bars up to 1.5 kV as well as instrument voltage inputs. With a measurement range of 1500 V and an accuracy of 0.1%, the voltage can be scaled in the instrument to provide results in real units.